Jeśli nie chcesz, aby temat uciekł Ci zapisz się już teraz na listę osób oczekujących na kurs.
Jeśli nie chcesz, aby temat uciekł Ci zapisz się już teraz na listę osób oczekujących na kurs.
5.
Dokumentowanie i działania korygujące w procesie kontroli jakości
W tym module uczestnicy nauczą się, jak prawidłowo dokumentować wyniki kontroli jakości, sporządzać raporty oraz prowadzić analizę wyników. Omówione zostaną również procedury wdrażania działań korygujących i zapobiegawczych w procesie produkcyjnym, w oparciu o identyfikowane niezgodności i błędy. Dzięki temu modułowi uczestnicy będą przygotowani do podejmowania skutecznych decyzji w zakresie poprawy jakości.
|
Zawód |
311937 | Kontroler jakości wyrobów przemysłowych |
KURS UZUPEŁNIAJĄCY W ZAWODZIE
Kontroler jakości: specjalizacja wyroby i konstrukcje metalowe
Inwestycja w szkolenie kontrolerów jakości wyrobów metalowych to bezpośredni krok w stronę poprawy efektywności produkcji i minimalizacji wadliwych produktów. Dzięki zdobytej wiedzy i technikom pomiarowym, Twoi pracownicy będą w stanie jeszcze skuteczniej dbać o najwyższe standardy jakości, co przełoży się na zadowolenie klientów oraz wzrost konkurencyjności firmy. To szkolenie to szansa na zwiększenie oszczędności oraz lepszą organizację procesów kontrolnych – wyślij swojego pracownika i zyskaj pewność, że Twoje produkty spełniają standardy. Inwestycja w tą wiedzę szybko Ci się zwróci.
Każdy uczestnik przed, w trakcie oraz po zakończeniu kursu będzie podchodził do testu podsumowującego jego wiedzę i angażującego go w zajęcia.
Udział jednej osoby, certyfikat, materiały w wersji elektronicznej, testy, sesja Q&A, dodatkowe narzędzia / formularze.
Od 10 grudnia - 23 stycznia 2025r.
5 tygodnie: wtorki 9:00 - 12:00 + zadania czwartki
ONLINE
10 gru
17 gru
07 sty 2025
14 sty
21 sty
1 480 zł netto
"Kurs to inna i ciekawa forma edukacji"
"Poprawił moją pracę"
"W końcu miejsce, gdzie mogłem otrzymać kompleksową wiedzę."
"Przydatne wydarzenie"
1.
Podstawy kontroli jakości wyrobów metalowych i konstrukcji stalowych.
Moduł wprowadzający, który obejmuje zasady i procesy związane z kontrolą jakości w produkcji metalowej i stalowej. Omówione zostaną kluczowe normy i przepisy branżowe, wymagania techniczne oraz dokumentacja potrzebna do przeprowadzania skutecznej kontroli. Uczestnicy dowiedzą się, jak interpretować dokumentację techniczną i specyfikacje, by zapewnić zgodność wyrobów z wymaganiami jakościowymi. Moduł pozwoli także na zrozumienie znaczenia kontroli jakości w optymalizacji produkcji i poprawie efektywności.
2.
Podstawy metalurgii dla kontrolerów jakości.
Ten moduł dostarcza niezbędnej wiedzy z zakresu metalurgii, która jest kluczowa dla kontrolerów jakości. Uczestnicy zapoznają się z właściwościami fizycznymi i chemicznymi różnych metali, procesami ich obróbki oraz wpływem tych procesów na jakość i wytrzymałość finalnych wyrobów. Zrozumienie, jak czynniki metalurgiczne wpływają na strukturę i trwałość materiałów, pozwoli kontrolerom dokładniej analizować potencjalne problemy jakościowe i podejmować właściwe decyzje dotyczące dalszych działań.
3.
Pomiar długości, kąta, analiza rysunku technicznego i ocena jakości materiałów.
Ten moduł łączy w sobie praktyczne umiejętności pomiarowe z analizą rysunków technicznych. Uczestnicy nauczą się, jak precyzyjnie mierzyć długości i kąty przy użyciu narzędzi pomiarowych. Istotną częścią szkolenia będzie również interpretacja rysunków technicznych, co pozwoli na lepsze zrozumienie wymagań produkcyjnych i jakościowych. Dodatkowo, omówione zostaną metody oceny jakości materiałów, w tym badania nieniszczące (NDT) oraz inne techniki stosowane w kontroli wyrobów metalowych.
4.
Identyfikacja i analiza wad konstrukcji.
Moduł ten skupi się na praktycznych umiejętnościach rozpoznawania i analizowania typowych wad występujących w wyrobach metalowych i stalowych. Uczestnicy dowiedzą się, jak wykrywać i klasyfikować różne rodzaje wad, takie jak pęknięcia, odkształcenia, korozja, wtrącenia czy niedoskonałości powierzchniowe. Nauczą się również analizować przyczyny powstawania tych wad oraz proponować środki naprawcze i działania prewencyjne, które mogą zapobiec ich wystąpieniu w przyszłości..
Kontrola jakości to jest wielokryterialny proces badawczy, gdzie należy dochować staranności i dobrać odpowiednie metody oraz narzędzia.
Osoba odpowiedzialna za kontrolę musi posiadać szeroką wiedzę odnośnie norm, czyli punktu odniesienia według, którego podejmują decyzję kwalifikacyjną.
Identyfikacja niezgodności jest początkiem procesu, gdzie kwalifikacja, oszacowanie wpływu oraz odpowiednie zaraportowanie, opisanie jest kluczem do efektywnej pracy.
Inwestowanie w szkolenia i rozwój kontrolerów jakości to strategiczny krok, który przynosi firmie szereg korzyści – od poprawy jakości produktów, poprzez obniżenie kosztów produkcji, aż po budowanie przewagi konkurencyjnej na rynku. To również inwestycja w ludzi, która podnosi ich kompetencje, zaangażowanie i lojalność, co przekłada się na długofalowy sukces firmy.
Perspektywy dla kontrolerów jakości, inspektorów jakości oraz kontrolerów NDT są bardzo dobre. Rosnące wymagania związane z jakością, nowe technologie, zrównoważony rozwój oraz nacisk na bezpieczeństwo produktów i infrastruktur sprawiają, że zawód ten będzie rozwijał się dynamicznie. Kontrolerzy z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem mogą liczyć na stabilne zatrudnienie, rosnące wynagrodzenia oraz możliwość awansu w różnych sektorach przemysłowych.
W przypadku inspektor jakości, jak i kontroler badań NDT, istnieją szerokie możliwości rozwoju, a zarobki rosną wraz z doświadczeniem, zdobywanymi certyfikatami oraz specyfiką branży, w której się działa.
Praca kontrolera jakości to nie tylko stabilne zatrudnienie, ale również szerokie możliwości rozwoju, zarówno pionowego (awans na stanowiska kierownicze), jak i poziomego (specjalizacja w wybranych obszarach lub branżach).
Szkolenie dedykowane jest dla kontrolerów jakości, specjalistów produkcji oraz inżynierów odpowiedzialnych za nadzorowanie procesów kontroli wyrobów metalowych.
Jest skierowane do osób pracujących w branży metalowej, które chcą podnieść swoje kwalifikacje w zakresie metod oceny jakości, a także dla firm dążących do poprawy precyzji i niezawodności swoich produktów poprzez skuteczniejszą kontrolę jakości.
Na tym szkoleniu mogą skorzystać także bezpośredni przełożeni osób dokonujących oceny wyrobów.
Podniesie wiedzy i umiejętności osób odpowiedzialnych za kontrolę jakości wyrobów metalowych.
Szkolenie dla kontrolerów jakości wyrobów metalowych zostało stworzone z myślą o zapewnieniu standardów w produkcji metalowych konstrukcji i wyrobów. Jego celem jest rozwinięcie umiejętności praktycznych oraz teoretycznych w zakresie technik kontroli jakości. W dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się przemyśle metalowym, precyzja, dokładność i zgodność z normami są kluczowe dla sukcesu firmy.
Kurs pomoże uczestnikom nie tylko lepiej rozumieć wymagania jakościowe, ale także skutecznie wykorzystywać narzędzia i metody kontroli, aby minimalizować ryzyko wad produktów i podnosić jakość produkcji.
Inwestycja w tą wiedzę szybko Ci się zwróci.
TECHNICZNI.ORG
© Made with passion by TECHNICZNI.org